ایران ۷ و آمریکا ۶۶۴ نفر؛ آخرین آمار روزانه فوتی ها

17 ارديبهشت 1401
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به ضعف آمریکا و اروپا در مدیریت کرونا در مقایسه با ایران، گفت: آخرین آمار روزانه فوتی بیماران کووید۱۹ در ایران ۷ و در آمریکا ۶۶۴ نفر بوده است.

 

دکتر محمد مهدی گویا در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا و همچنین واکسیناسیون کووید۱۹، گفت: ظرف روزهای گذشته کمترین تعداد موارد ابتلا و مرگ میر ناشی از کرونا را در کشور داشتیم و این در حالی است که شاهد هستیم که در بعضی از کشورها به خصوص کشورهای اروپایی موارد بیماری یکباره افزایش جدی پیدا کرد. 

 
وی ادامه داد: به عنوان مثال می توان از کشور ایتالیا نام برد که تقریباً روز گذشته ۶۲۵۰۰ مورد ابتلا و ۱۵۳ مورد مرگ داشته، در کشور آلمان نیز تعداد موارد ابتلا نسبتاً بالا بوده است. در کشور آمریکا و اسپانیا نیز موارد بیماری دو مرتبه اوج گرفته به طوریکه روز گذشته در آمریکا ۶۶۴ مورد مرگ فقط گزارش شده و این در حالی که ما ظرف دو روز گذشته، کمتر از ۱۰ مورد فوتی داشتیم، تعداد موارد ابتلا در کشورمان هم به کمتر از ۳۰۰ مورد در روز رسیده است. 
 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: مردم برای نوبت بعدی واکسن شان مطابق برنامه کشوری، به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه کنند و فرصت را از دست ندهند تا همانطور که اکنون در حاشیه امنی به سر می‌بریم، این حاشیه امن تا مدت های طولانی ادامه یابد.
 
وی گفت: این بیماری به خصوص در کسانی که هنوز واکسن تزریق نکردند یا روند واکسیناسیون شان نیمه‌کاره است، یعنی یک یا دو نوبت تزریق کرده و نوبت سوم را تزریق نکرده اند، ممکن است خطرناک بوده و سویه جدید ویروس در آنها بیماری ایجاد کند.
 
وی تاکید کرد: تقاضای ما از مردم عزیزمان این است که به توصیه‌های متخصصان و وزارت بهداشت توجه کنند. اگر  این افراد به بیماری مبتلا شوند، ممکن است به انواع شدید بیماری مبتلا شوند. خواهش ما این است که همه، مساله تزریق واکسن به خصوص نوبت سوم را جدی بگیرند.
 

دکتر گویا یادآور شد: اکنون در شرایطی هستیم که برای بعضی از گروه‌ های پرخطر حتی نوبت چهارم واکسن را شروع کردیم یعنی برای افراد بالاتر از ۷۰ سال یا افرادی که سیستم سیستم دفاعی ضعیف شده و همینطور همکاران بخش بهداشت و درمان که در مواجهه مستقیم با بیماران هستند، نوبت چهارم واکسن را تزریق می‌کنیم.

 

 


کلمات کلیدی:
آمار.فوتی     کرونا     ایران    

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >